VSCO Cam

VSCO Cam dla Android

Pstrykaj i edytuj zdjęcia przy użyciu stylowej aplikacji aparatu

VSCO Cam to bogata w funkcje aplikacja fotograficzna na Android. Pozwala ona na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć oraz ich późniejszą edycję.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo dobra jakość zdjęć
  • Konfigurowalne efekty filtrów
  • Możliwość zakupu dodatkowych filtrów
  • Świetne narzędzia edycji
  • Bardzo atrakcyjny wygląd
  • Wiele sposobów przesyłania zdjęć

Wady

  • Interfejs użytkownika jest dość nieprzyjazny
  • Uruchomienie aplikacji trwa zbyt długo
  • Edycja tylko w trybie pionowym
  • Zdjęcia nie są automatycznie zapisywane w pamięci telefonu

Bardzo dobry
8

VSCO Cam to bogata w funkcje aplikacja fotograficzna na Android. Pozwala ona na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć oraz ich późniejszą edycję.

Czym różni się VSCO Cam od wbudowanej aplikacji aparatu?

Domyślna aplikacja aparatu, dostarczana fabrycznie z Android - zwłaszcza po wersji 4.3 - jest wystarczająca do robienia dobrych zdjęć. Jednak VSCO Cam oferuje znacznie lepsze możliwości obróbki zdjęć oraz szereg funkcji edycji i filtrów, które pomogą Ci perfekcyjnie dopracować Twoje zdjęcia.

Korzystając z Samsung Galaxy Nexus, zrobiliśmy zdjęcia w takich samych warunkach przy pomocy VSCO Cam i aparatu Android (ze standardowymi ustawieniami). We wszystkich przypadkach, nieobrobione zdjęcia uchwycone przez VSCO Cam wyglądały dużo lepiej. Kolory były żywsze, zdjęcia ostrzejsze, balans bieli lepiej wyważony, a ekspozycja dobrze dobrana.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść VSCO Cam jest bogactwo dostępnych ustawień i narzędzi edycji. Przygotowane filtry do zdjęć (ang. presets) oferują opcje podobne do tych, oferowanych przez Instagram. Przydatną opcją jest możliwość ich precyzyjnej konfiguracji za pomocą suwaka. Pozwoli to łatwiej osiągnąć zamierzony efekt. W VSCO Cam dostępnych jest 10 darmowych presetów; pozostałe można dokupić za pośrednictwem sklepu w aplikacji.

Gama narzędzi do edycji zdjęć w VSCO cam jest tak szeroka, jak w innych darmowych aplikacjach na Android (w tym Photoshop Express). Dostępne są ustawienia ekspozycji, kontrastu, nasycenia, odcieni i wiele innych. Istnieje również inteligentne narzędzie do przycinania i obracania zdjęć (także z presetami).

VSCO Cam ma też szerokie możliwości udostępniania zdjęć. Zdjęcia możemy przesłać na Facebooka, Twittera, Instagram i do szeregu innych aplikacji.

Aplikacja daje także dostęp do VSCO Journal, gdzie można uzyskać porady i obejrzeć inspirujące fotografie innych użytkowników.

Pewne kłopoty z obsługą

Nie ma wątpliwości, że VSCO Cam dla Android wygląda przepięknie. Minimalistyczna, industrialna estetyka jest niezwykle stylowa i atrakcyjna, nawet jeśli jest to kosztem funkcjonalności (na przykład, brakuje pełnoekranowego okna wizjera).

Początkowo aplikację VSCO Cam obsługuje się dość niewygodne, ponieważ w znacznym stopniu różni się ona od interfejsu Android. Brakuje wprowadzającego samouczka, który pokazałby, jak zacząć. Byłoby to pomocne, ponieważ wiele ikon interfejsu nie jest dobrze oznakowanych.

Interfejs VSCO Cam doskonale sprawdza się jednak podczas edycji. ​Korzystanie z suwaków znacznie ułatwia pracę ze zdjęciami. Możliwość zobaczenia oryginału poprzez przytrzymanie zdjęcia również jest niezwykle przydatna.

W niedalekiej przyszłości spodziewać się można licznych aktualizacji VSCO Cam. Obecnie aplikacja nie pozwala na edycję w trybie landscape, często się zawiesza i ładuje znacznie wolniej niż domyślna aplikacja aparatu. Co więcej, VSCO Cam nie zapisuje automatycznie zdjęć w pamięci smartfonu, a w galerii aplikacji, skąd dopiero można je pobrać na telefon.

Werdykt

VSCO Cam jest doskonałą alternatywą dla standardowej aplikacji aparatu na Android. Robi świetne zdjęcia, ma wiele narzędzi edycji i prezentuje się fantastycznie. Wymaga jednak kilku poprawek, by stać się praktyczniejszą i łatwiejszą w użyciu.

Najczęściej pobierane Fotografia na android

VSCO Cam

Download

VSCO Cam 3.6

Opinie użytkowników o VSCO Cam

Sponsorowany×